Ta strona korzysta z plików cookie. Przebywając na niej zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Dowiedz się więcej lub kontynuuj.

Unit OMS Carving

Unit stomatologiczny Carving to unit, który najlepiej wyraża dynamizm OMS.  Zastosowano w nim materiały najwyższej jakości i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Charakteryzuje się delikatnym i zmysłowym wyglądem, ergonomią, kompaktową wielkością i systemem prowadzenie rękawów S.P.R.I.D.O. Stolik lekarza może być wyposażony w pięć instrumentów.

Detale

• Miska spluwaczki zdejmowana i odchylana w stronę pacjenta

• System dezynfekcji końcówek ssaka

• Blok spluwaczki odchylany do 900

• Ergonomiczny stolik lekarza z intyicyjną obsługą panela

• Mikrosilnik bezszczotkowy z funkcją "endo"

• System prowadzenie rękawów S.P.R.I.D.O.

• Dostępny w wersjach z rękawami "od góry", "od dołu" i "kart"

 

Galeria

Funkcje i wyposażenie pięcio-narzędziowego stolika lekarza

Stolik lekarza umożliwia zainstalowanie pięciu narzędzi roboczych. Rękawy z narzędziami zamontowane są w systemie "od góry", a w wersji Carving DROP w systemie "od dołu". W obydwu wersjach zapewniają wysoki komfort pracy dla lekarza, a zastosowanie światła LED w narzędziach daje gwarancję doskonałego oświetlenia pola zabiegowego. Warto podkreślic fakt, że zarówno dmuchawka jak i skaler również występują w wersjach ze światłem LED.

Ergonomiczna dotykowa klawiatura umożliwia: wybór programów pracy narzędzi; zmianę kierunku obrotów mikrosilnika; włączanie i wyłączanie spray-a dla końcówek; włączanie i wyłączanie światła w końcówkach; sterowanie ruchami fotela; sterowanie funkcjami "0", "płukania ust",i "last position" fotela i wybór trzech programów. Indywidualna regulacja intensywności spray-a dla każdego narzędzia dostępna jest pod stolikiem lekarza.

W przypadku zainstalowania bezszczotkowego mikrosilnika można uzykać pełną funkcjonalność mikrosilnika endodontycznego, a sterowany będzie on z osobnej klawiatury i parametry jego pracy wyświetlane będą na wyświetlaczu.

W gabinecie w którym pracuje więcej lekarzy można zaprogramować dla każdego z nich indywidualne parametry pracy unitu. Każdy z operatorów będzie miał własne nastawy momentu obrotowego mikrosilnika, prędkości obrotowych jak również pamięci pozycji fotela.

W unicie Carving DROP górna powierzchnia porcelanowego stolika może służyć jako taca na instrumenty.

 

Stolik asysty

Stolik ma ergonomiczne, dotykowe klawiatury umożliwiające stereowanie ruchami fotela, napełnianiem szklanki i opłukiwaniem porcelanowej miski spluwaczki. Trzy gniazda wykorzystywane są dla dwóch rur ssaka chirurgicznego oraz dowolnego narzędzia - np. dmuchawki czy lampy polimeryzacyjnej. Opcjonalnie można zainstalować dodatkowe dwa uchwyty.

 

Oświetlenie główne

W unitach OMS stosujemy kilka typów lamp zabiegowych, tak aby spełnić wszelkie wymagania lekarza. Szczególnie polecana jest lampa Alya, która oferuje najwyższą moc światła i unikalną regulację w trzech płaszczyznach. Więcej o lampach można znaleźć w dziale: Akcesoria/Lampy główne.

 

Fotel pacjenta MOON

Konstrukcja i kształt fotela umożliwiają doskonałe podejście lekarza i asysty do pacjenta. Nie ma przy tym znaczenia czy pacjent przyjmowany jest na leżąco czy na siedząco. Komfort pacjentowi zapewnia "żelowa" tapicerka i bardzo dobre wyprofilowanie zarówno siedziska jak i oparcia. Dodatkowymi czynnikami poprawiającym komfort pacjenta są kompensacyjne ruchy oparcia i podłokietników, tak aby pacjent nie musiał się poprawiać przy ruchach oparcia.

Fotel wyposażony został w pięć programów pracy - "pozycja 0", płukakanie ust z automatycznym powrotem do ostatniej pozycji pracy i trzy dowolnie programowane pozycje. Programy uruchamiane są przyciskami umieszczonymi na stoliu lekarza lub stopą na podstawie fotela, przy czym przyciski programów dostępne są zarówno dla lekarza jak i asysty.

Oparcie posiada dwa hamulce bezpieczeństwa zapobiegające przypadkowemu najechaniu na przeszkody w tym specjalny bezdotykowy hamulec działający przy zbliżeniu do nóg lekarza bądź asysty.

Wygodny dwu-przegubowy zagłówek doskonale spełnia swoje zadanie zarówno w leczeniu zachowawczym jak i chirurgi lub pracach protetycznych. Umożliwia on przyjmowanie na fotelu pacjentów o róznym wzroście w tym dzieci, a dodatkowo umożliwia podparcie głowy pacjenta niepełnosprawnego siedzącego na wózku inwalidzkim z tyłu fotela.

 

Sterownik nożny

Pedał sterujący zapewnia wygodne sterowanie pracą narzędzi lekarza i ruchami fotela. Dzięki wielofunkcyjnej dźwigni można regulować płynnie prędkość obrotową mikrosilnika i moc skalera, włączać i wyłączać spray w końcówkach bez przerywania pracy, a przy nie pracującym narzędziu uruchamiać funkcję dmuchawki (chip blower). Można nią również zablokować ruchy fotela gdy nie pracuje żadne narzędzie. Dzieki dwóm niewielkim dźwigniom umieszczonym po bokach sterownika można sterować ruchami siedziska i oparcia.

Mimo tylu dostępnych funkcji sterownik zachował kompaktowe rozmiary i dużą mobilność.

Pliki do pobrania:
    Marcin Cacała M-DENT © :: biuro@mdent-sosnowiec.pl :: +48 514 319 677