Ta strona korzysta z plików cookie. Przebywając na niej zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Dowiedz się więcej lub kontynuuj.

Unit OMS Duke

OMS prezentuje unit Duke. Pomyślany specjalnie dla lekarzy ortodontów. Jest praktyczny i funkcjonalny, a dzięki swojej ogromnej mobilności stwarza doskonałe możliwości pracy lekarzom prawo- i leworęcznym.

Oferuje najwyższą jakość i pełen zakres usług OMS.

 

Duke

 

Detale

• Oparcie fotela symetrycznie profilowane z dwuprzegubowym zagłówkiem

• Ergonomiczny sterownik nożny z funkcjami sterowania pracą narzędzi roboczych i ruchami fotela

• Dowolność umieszczenia narzędzi roboczych na stoliku lekarza

• Możliwość pracy lekarzy lewo i prawo-ręcznych

• Możliwość pracy "na godzinie dwunastej"

 

Galeria

 

Funkcje i wyposażenie porcelanowego stolika lekarza

Stolik lekarza umożliwia zainstalowanie czterech narzędzi roboczych, lub trzech narzędzi i jedej rury ssaka. Rękawy z narzędziami zamontowane są w systemie "od dołu" i zapewniają wysoki komfort pracy dla lekarza. Ergonomiczna dotykowa klawiatura umożliwia: zmianę kierunku obrotów mikrosilnika; włączanie i wyłączanie spray-a dla końcówek; włączanie i wyłączanie światła w końcówkach; indywidualna regulacja intensywności spray-a dla każdego narzędzia; sterowanie ruchami fotela; sterowanie funkcjami "0", "płukania ust" i "last position" fotela.

Górna powierzchnia porcelanowego stolika może służyć jako taca na instrumenty.

 

Fotel pacjenta MOON

Konstrukcja i kształt fotela umożliwiają doskonałe podejście lekarza i asysty do pacjenta. Nie ma przy tym znaczenia czy pacjent przyjmowany jest na leżąco czy na siedząco. Komfort pacjentowi zapewnia "żelowa" tapicerka i bardzo dobre wyprofilowanie zarówno siedziska jak i oparcia. Dodatkowymi czynnikami poprawiającym komfort pacjenta są kompensacyjne ruchy oparcia i podłokietników, tak aby pacjent nie musiał się poprawiać przy ruchach oparcia.

Fotel wyposażony został w programy pracy - "pozycja 0", płukakanie ust z automatycznym powrotem do ostatniej pozycji pracy i dowolnie programowane ustawienie wywoływane z pozycji "0". Programy uruchamiane są przyciskami umieszczonymi na podstawie fotela po stronie lekarza jak również po stronie asysty.

Oparcie posiada dwa hamulce bezpieczeństwa zapobiegające przypadkowemu najechaniu na przeszkody w tym specjalny bezdotykowy hamulec działający przy zbliżeniu do nóg lekarza bądź asysty.

Wygodny dwu-przegubowy zagłówek doskonale spełnia swoje zadanie zarówno w leczeniu zachowawczym jak i chirurgi lub pracach protetycznych. Umożliwia on przyjmowanie na fotelu pacjentów o róznym wzroście w tym dzieci, a dodatkowo umożliwia podparcie głowy pacjenta niepełnosprawnego siedzącego na wózku inwalidzkim z tyłu fotela.

 

Sterownik nożny

Pedał sterujący zapewnia wygodne sterowanie pracą narzędzi lekarza i ruchami fotela. Dzięki wielofunkcyjnej dźwigni można regulować płynnie prędkość obrotową mikrosilnika i moc skalera, włączać i wyłączać spray w końcówkach bez przerywania pracy, a przy nie pracującym narzędziu uruchamiać funkcję dmuchawki (chip blower). Można nią również zablokować ruchy fotela gdy nie pracuje żadne narzędzie. Dzieki dwóm niewielkim dźwigniom umieszczonym po bokach sterownika można sterować ruchami siedziska i oparcia.

Mimo tylu dostępnych funkcji sterownika zachował on kompaktowe rozmiary i łatwą mobilność.

Pliki do pobrania:
    Marcin Cacała M-DENT © :: biuro@mdent-sosnowiec.pl :: +48 514 319 677