Ta strona korzysta z plików cookie. Przebywając na niej zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Dowiedz się więcej lub kontynuuj.

Unit OMS Punto

OMS prezentuje unit Punto. To solidny unit stomatologiczny, w którym zastosowano materiały najwyższej jakości. Podwieszenie fotela do nieruchomego bloku spluwaczki zapewnia lekarzowi wielki komfort pracy. Zastosowany stolik lekarza z rękawami "od dołu" szczególnie polecany jest lekarzom chirurgom.

Oferuje najwyższą jakość i pełen zakres usług OMS.

 

Punto

 

Detale

• Oparcie fotela symetrycznie profilowane z dwuprzegubowym zagłówkiem

• Ergonomiczny sterownik nożny z funkcjami sterowania pracą narzędzi roboczych i ruchami fotela

• Dowolność umieszczenia narzędzi roboczych na stoliku lekarza

• Duża taca stolika asysty

• Możliwość pracy "na godzinie dwunastej"

• Dostępny w wersji jezdnej - Punto Kart

 

Galeria

Funkcje i wyposażenie porcelanowego stolika lekarza

Porcelanowy stolik lekarza umożliwia zainstalowanie pięciu narzędzi roboczych. Rękawy z narzędziami zamontowane są w systemie "od dołu" i zapewniają wysoki komfort pracy dla lekarza. Ergonomiczna dotykowa klawiatura umożliwia: wybór programów pracy narzędzi; zmianę kierunku obrotów mikrosilnika; włączanie i wyłączanie spray-a dla końcówek; włączanie i wyłączanie światła w końcówkach; sterowanie ruchami fotela; sterowanie funkcjami "0", "płukania ust",i "last position" fotela i wybór trzech programów.Iindywidualna regulacja intensywności spray-a dla każdego narzędzia dostępna jest pod stolikiem lekarza.

W przypadku zainstalowanie bezszczotkowego mikrosilnika można uzykać pełną funkcjonalność mikrosilnika endodontycznego, a sterowany będzie on z osobnej klawiatury z własnym wyświetlaczem parametrów pracy.

Górna powierzchnia porcelanowego stolika może służyć jako taca na instrumenty.

 

Stolik asysty

Stolik będący równocześnie dużą tacą na narzędzia ma ergonomiczne, dotykowe klawiatury umożliwiające stereowanie ruchami fotela, napełnianiem szklanki i opłukiwaniem porcelanowej miski spluwaczki. Cztery gniazda wykorzystywane są dla dwóch rur ssaka chirurgicznego oraz dwóch dowolnych narzędzi - np. dmuchawki, lampy polimeryzacyjnej.

 

Fotel pacjenta MOON

Konstrukcja i kształt fotela umożliwiają doskonałe podejście lekarza i asysty do pacjenta. Nie ma przy tym znaczenia czy pacjent przyjmowany jest na leżąco czy na siedząco. Komfort pacjentowi zapewnia "żelowa" tapicerka i bardzo dobre wyprofilowanie zarówno siedziska jak i oparcia. Dodatkowymi czynnikami poprawiającym komfort pacjenta są kompensacyjne ruchy oparcia i podłokietników, tak aby pacjent nie musiał się poprawiać przy ruchach oparcia.

Fotel wyposażony został w pięć programów pracy - "pozycja 0", płukakanie ust z automatycznym powrotem do ostatniej pozycji pracy i trzy dowolnie programowane pozycje. Programy uruchamiane są przyciskami umieszczonymi na stoliu lekarza lub asysty.

Oparcie posiada dwa hamulce bezpieczeństwa zapobiegające przypadkowemu najechaniu na przeszkody w tym specjalny bezdotykowy hamulec działający przy zbliżeniu do nóg lekarza bądź asysty.

Wygodny dwu-przegubowy zagłówek doskonale spełnia swoje zadanie zarówno w leczeniu zachowawczym jak i chirurgi lub pracach protetycznych. Umożliwia on przyjmowanie na fotelu pacjentów o róznym wzroście w tym dzieci, a dodatkowo umożliwia podparcie głowy pacjenta niepełnosprawnego siedzącego na wózku inwalidzkim z tyłu fotela.

Dla zapewnienia wygodnej pracy większemu zespołowi zabiegowemu fotel ma możliwość obrotu w stosunku do kolumny o - 200 +200. Realizowane jest to za pomocą jednego przycisku na stoliku lekarza.

 

Sterownik nożny

Pedał sterujący zapewnia wygodne sterowanie pracą narzędzi lekarza i ruchami fotela. Dzięki wielofunkcyjnej dźwigni można regulować płynnie prędkość obrotową mikrosilnika i moc skalera, włączać i wyłączać spray w końcówkach bez przerywania pracy, a przy nie pracującym narzędziu uruchamiać funkcję dmuchawki (chip blower). Można nią również zablokować ruchy fotela gdy nie pracuje żadne narzędzie. Dzieki dwóm niewielkim dźwigniom umieszczonym po bokach sterownika można sterować ruchami siedziska i oparcia.

Mimo tylu dostępnych funkcji sterownik zachował kompaktowe rozmiary i dużą mobilność.

Pliki do pobrania:
    Marcin Cacała M-DENT © :: biuro@mdent-sosnowiec.pl :: +48 514 319 677