Ta strona korzysta z plików cookie. Przebywając na niej zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Dowiedz się więcej lub kontynuuj.

Unit OMS Virtuosus NEW

Nowy Virtuosus to unit stomatologiczny OMS, który w najlepszy sposób odzwierciedla włoski design i inowacyjność.  Zastosowano w nim materiały najwyższej jakości i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Charakteryzuje się delikatnym i zmysłowym wyglądem, ergonomią, kompaktową wielkością i systemem prowadzenie rękawów S.P.R.I.D.O. Stolik lekarza może być wyposażony w pięć instrumentów.

 

Virtuosus NEW

 

Detale

• Miska spluwaczki odchylana w stronę pacjenta

• System dezynfekcji końcówek ssaka

• Ergonomiczny stolik lekarza z intuicyjną obsługą panela

• Możliwość zastosowania mikrosilnika bezszczotkoweg z funkcją "endo"

• System prowadzenie rękawów "od góry" S.P.R.I.D.O.

• Szybkie wybieranie programów pracy narzędzi

• Obrotowa taca na narzędzia pod stolikiem lekarza

 

Galeria

Funkcje i wyposażenie pięcio-narzędziowego stolika lekarza

Stolik lekarza umożliwia zainstalowanie pięciu narzędzi roboczych. Rękawy z narzędziami zamontowane są w systemie "od góry" z bardzo niskim prowadzeniem, dzięki któremu nie ma kolizji z innymi elementami unitu, a w szczególności z lampą zabiegową. Zapewnia to wysoki komfort pracy dla lekarza, a zastosowanie światła LED w narzędziach daje gwarancję doskonałego oświetlenia pola zabiegowego. Warto podkreślic fakt, że zarówno dmuchawka jak i skaler również występują w wersjach ze światłem LED.

Ergonomiczna dotykowa klawiatura umożliwia: wybór programów pracy narzędzi; zmianę kierunku obrotów mikrosilnika; włączanie i wyłączanie spray-a dla końcówek; włączanie i wyłączanie światła w końcówkach; sterowanie ruchami fotela; sterowanie funkcjami "0", "płukania ust",i "last position" fotela i wybór trzech programów. Indywidualna regulacja intensywności spray-a dla każdego narzędzia dostępna jest pod stolikiem lekarza.

W przypadku zainstalowania bezszczotkowego mikrosilnika można uzykać pełną funkcjonalność mikrosilnika endodontycznego, a sterowany będzie on z osobnej klawiatury i parametry jego pracy wyświetlane będą na wyświetlaczu.

W dbałości o wysoką higienę pracy, zastosowano zdejmowalne i nadające się do sterylizacji rękojeści o podkładki pod narzędzie. Również nakładka na tackę nadaje się do sterylizacji w autoklawie.

 

Stolik asysty

Stolik ma ergonomiczne, dotykowe klawiatury umożliwiające stereowanie ruchami fotela, napełnianiem szklanki i opłukiwaniem porcelanowej miski spluwaczki. Cztery gniazda wykorzystywane są dla dwóch rur ssaka chirurgicznego oraz dowolnych dwóch narzędzia - np. dmuchawki, lampy polimeryzacyjnej czy kamery wewnątrz-ustnej. Górna powierzchnia służy jako taca na instrumenty, a jej nakładka również nadaje się do sterylizacji.

 

Oświetlenie główne

W unitach OMS stosujemy kilka typów lamp zabiegowych, tak aby spełnić wszelkie wymagania lekarza. Szczególnie polecana jest lampa Alya, która oferuje najwyższą moc światła i unikalną regulację w trzech płaszczyznach. Więcej o lampach można znaleźć w dziale: Akcesoria/Lampy główne.

 

Fotel pacjenta Arcadia EXT

To doskonale znany i ceniony fotel produkcji OMS. Bardzo wąska podstawa i wycięcie w oparciu od strony lekarza dają bardzo wygodny dostęp do pacjenta siedzącego, a "kubełkowaty" kształt oparcia umożliwia wygodną pracę również gdy pacjent leży. Zakres ruchów w pionie od 35 do 83 cm jest jednym z najlepszych na rynku.

Sterowanie fotela możliwe jest z tylnej strony oparcia, stolika asysty, stolika lekarza i sterownika nożnego.

Programy pracy "pozycja 0" i "płukanie ust" są na wyposażeniu standardowym, a opcjonalnie można wyposażyć w dodatkowe pięć programów.

Wygodny dwu-przegubowy zagłówek doskonale spełnia swoje zadanie zarówno w leczeniu zachowawczym jak i chirurgii lub pracach protetycznych. Umożliwia on przyjmowanie na fotelu pacjentów o róznym wzroście w tym dzieci, a dodatkowo umożliwia podparcie głowy pacjenta niepełnosprawnego siedzącego na wózku inwalidzkim z tyłu fotela.

 

Sterownik nożny

Pedał sterujący zapewnia wygodne sterowanie pracą narzędzi lekarza i ruchami fotela. Dzięki wielofunkcyjnej dźwigni można regulować płynnie prędkość obrotową mikrosilnika i moc skalera, włączać i wyłączać spray w końcówkach bez przerywania pracy, a przy nie pracującym narzędziu uruchamiać funkcję dmuchawki (chip blower). Można nią również zablokować ruchy fotela gdy nie pracuje żadne narzędzie. Dzieki dwóm niewielkim dźwigniom umieszczonym po bokach sterownika można sterować ruchami siedziska i oparcia.

Mimo tylu dostępnych funkcji sterownik zachował kompaktowe rozmiary i dużą mobilność.

    Marcin Cacała M-DENT © :: biuro@mdent-sosnowiec.pl :: +48 514 319 677