Ta strona korzysta z plików cookie. Przebywając na niej zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Dowiedz się więcej lub kontynuuj.

Unit OMS Linea Patavium

To wizytówka OMS i prawdopodobnie najczęściej kupowany unit stomatologiczny OMS. Charekteryzuje jego znakomita relacja ceny do jakości wykonania, wysoka ergonomia pracy, doskonałe wyposażenie, system prowadzenie rękawów S.P.R.I.D.O.

Standardowo wyposażony jest w pięć rękawów "od góry" i może być rozbudowany o kolejne dwa moduły

Oferuje najwyższą jakość i pełen zakres usług OMS.

 

Linea Patavium

 

Detale

• Oparcie fotela specjalnie wyprofilowane dla dobrego dostępu do pacjenta z dwuprzegubowym zagłówkiem

• Ergonomiczny sterownik nożny z funkcjami sterowania pracą narzędzi roboczych i ruchami fotela

• Dowolność umieszczenia narzędzi roboczych na stoliku lekarza

• Odchylany blok spluwaczki o 900

• Możliwość pracy "na godzinie dwunastej"

• Niewielkie kompaktowe wymiary

 

Galeria

Funkcje i wyposażenie stolika lekarza

Wykonany z wysokiej jakości materiałów stolik lekarza standardowo wyposażony jest w pięć narzędzi i umożliwia zainstalowanie dodatkowych dwóch. Rękawy z narzędziami zamontowane są w systemie "od góry" i zapewniają wysoki komfort pracy dla lekarza; nie ma znaczenia czy pracujemy z pacjentem leżącym czy siedzącym, nigdy nie będzie kolizji rękawa z lampą zabiegową. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja eliminuje system blokad, lekarz nie musi blokować narzędzia po podniesieniu rękawa, ani odblokowywać po zakończonej pracy. Ergonomiczna dotykowa klawiatura umożliwia: wybór programów pracy narzędzi; zmianę kierunku obrotów mikrosilnika; włączanie i wyłączanie spray-a dla końcówek; włączanie i wyłączanie światła w końcówkach; sterowanie ruchami fotela. Dla każdego narzędzia jest indywidualna regulacja intensywności spray-a.

Pod stolikiem lekarza zamontowana jest obrotowa taca na narzędzia. Dostępna jest ona w dwóch wielkościach.

 

Stolik asysty

Stolik asysty ma ergonomiczną, dotykową klawiaturę umożliwiającą stereowanie ruchami fotela, napełnianiem szklanki i opłukiwaniem porcelanowej miski spluwaczki. Trzy gniazda wykorzystywane są dla dwóch rur ssaka chirurgicznego, ślinociągu wodnego lub dmuchawko-strzykawki. Możliwe jest również zainstalowanie dwóch dodatkowych gniazd.

 

Oświetlenie główne

W unitach OMS stosujemy kilka typów lamp zabiegowych, tak aby spełnić wszelkie wymagania lekarza. Szczególnie polecana jest lampa Alya, która oferuje najwyższą moc światła i unikalną regulację w trzech płaszczyznach. Więcej o lampach można znaleźć w dziale: Akcesoria/Lampy główne.

 

Fotel pacjenta MOON

Konstrukcja i kształt fotela umożliwiają doskonałe podejście lekarza i asysty do pacjenta. Nie ma przy tym znaczenia czy pacjent przyjmowany jest na leżąco czy na siedząco. Komfort pacjentowi zapewnia "żelowa" tapicerka i bardzo dobre wyprofilowanie zarówno siedziska jak i oparcia. Dodatkowymi czynnikami poprawiającym komfort pacjenta są kompensacyjne ruchy oparcia i podłokietników, tak aby pacjent nie musiał się poprawiać przy ruchach oparcia.

Szeroki zakres ruchu pionowego - od 33 do 79 cm umożliwia przyjmowanie w pozycji siedzącej pacjentów bardzo wysokich jak i dzieci.

Fotel wyposażony został w pięć programów pracy - "pozycja 0", "płukakanie ust" z automatycznym powrotem do ostatniej pozycji pracy i trzy dowolnie programowane pozycje. Programy uruchamiane są przyciskami umieszczonymi na podstawie, zarówno po stronie lekarza jak i asysty.

Oparcie posiada dwa hamulce bezpieczeństwa zapobiegające przypadkowemu najechaniu na przeszkody w tym specjalny bezdotykowy hamulec działający przy zbliżeniu do nóg lekarza bądź asysty.

Wygodny dwu-przegubowy zagłówek doskonale spełnia swoje zadanie zarówno w leczeniu zachowawczym jak i chirurgii lub pracach protetycznych. Umożliwia on przyjmowanie na fotelu pacjentów o róznym wzroście w tym dzieci, a dodatkowo umożliwia podparcie głowy pacjenta niepełnosprawnego siedzącego na wózku inwalidzkim z tyłu fotela.

 

Fotel Arcadia EXT

To kolejny fotel produkcji OMS na którym może być powieszony unit Patavium. Bardzo wąska podstawa i wycięcie w oparciu od strony lekarza dają bardzo wygodny dostęp do pacjenta siedzącego, a "kubełkowaty" kształt oparcia umożliwia wygodną pracę również gdy pacjent leży. Zakres ruchów w pionie od 35 do 83 cm jest jednym z najlepszych na rynku.

Sterowanie fotela możliwe jest z tylnej strony oparcia, stolika asysty, stolika lekarza i sterownika nożnego.

Programy pracy "pozycja 0" i "płukanie ust" są na wyposażeniu standardowym, a opcjonalnie można wyposażyć w dodatkowe pięć programów.

Wygodny dwu-przegubowy zagłówek doskonale spełnia swoje zadanie zarówno w leczeniu zachowawczym jak i chirurgii lub pracach protetycznych. Umożliwia on przyjmowanie na fotelu pacjentów o róznym wzroście w tym dzieci, a dodatkowo umożliwia podparcie głowy pacjenta niepełnosprawnego siedzącego na wózku inwalidzkim z tyłu fotela.

 

Sterownik nożny

Pedał sterujący zapewnia wygodne sterowanie pracą narzędzi lekarza i ruchami fotela. Dzięki wielofunkcyjnej dźwigni można regulować płynnie prędkość obrotową mikrosilnika i moc skalera, włączać i wyłączać spray w końcówkach bez przerywania pracy, a przy nie pracującym narzędziu uruchamiać funkcję dmuchawki (chip blower). Można nią również zablokować ruchy fotela gdy nie pracuje żadne narzędzie. Dzieki dwóm niewielkim dźwigniom umieszczonym po bokach sterownika można sterować ruchami siedziska i oparcia.

Mimo tylu dostępnych funkcji sterownik zachował kompaktowe rozmiary i dużą mobilność.

Pliki do pobrania:
    Marcin Cacała M-DENT © :: biuro@mdent-sosnowiec.pl :: +48 514 319 677