Ta strona korzysta z plików cookie. Przebywając na niej zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Dowiedz się więcej lub kontynuuj.

Unit OMS Universal TOP

Universal TOP to kolumnowy unit oferujący nowoczesne rozwiązania technologiczne. Wyróżnia się bogatym wyposażeniem, dużą elastycznością i wszechstronnością, którą zawdzięcza podwieszanemu fotelowi. Zastosowany system prowadzenia rękawów S.P.R.I.D.O. i pięć instrumentów ze światłem LED daje wysoki komfort pracy lekarzowi.

 

Punto

 

Detale

• Ergonomiczny stolik lekarza z intuicyjną obsługą panela sterującego

• Praca w dowolnej pozycji z możliwościa obrotu fotela w zakresie +- 200

• Mikrosilnik bezszczotkowy z funkcją "endo"

• Duża taca pod stolikiem

• System prowadzenie rękawów S.P.R.I.D.O.

• Dostępny w wersji z fotelem SWAN

 

Galeria

Funkcje i wyposażenie stolika lekarza

Porcelanowy stolik lekarza umożliwia zainstalowanie pięciu narzędzi roboczych. Rękawy z narzędziami zamontowane są w systemie "od dołu" i zapewniają wysoki komfort pracy dla lekarza. Zastosowanie światła LED w narzędziach daje gwarancję doskonałego oświetlenia pola zabiegowego. Warto podkreślic fakt, że zarówno dmuchawka jak i skaler również występują w wersjach ze światłem LED.

Ergonomiczna dotykowa klawiatura umożliwia: wybór programów pracy narzędzi; zmianę kierunku obrotów mikrosilnika; włączanie i wyłączanie spray-a dla końcówek; włączanie i wyłączanie światła w końcówkach; sterowanie ruchami fotela; sterowanie funkcjami "0", "płukania ust",i "last position" fotela i wybór trzech programów.Iindywidualna regulacja intensywności spray-a dla każdego narzędzia dostępna jest pod stolikiem lekarza.

W przypadku zainstalowanie bezszczotkowego mikrosilnika można uzykać pełną funkcjonalność mikrosilnika endodontycznego, a sterowany będzie on z osobnej klawiatury z własnym wyświetlaczem parametrów pracy.

Duża obrotowa taca na instrumenty zainstalowana pod stolikiem lekarza - wszystko jest w zasięgu ręki.

 

Stolik asysty

Stolik asysty ma ergonomiczną, dotykową klawiaturę umożliwiające stereowanie ruchami fotela, napełnianiem szklanki i opłukiwaniem porcelanowej miski spluwaczki. Trzy gniazda wykorzystywane są dla dwóch rur ssaka chirurgicznego oraz dowolnego narzędzia - np. dmuchawki, lampy polimeryzacyjnej. Opcjonalnie można zainstalować dodatkowe dwa gniazda instrumentów

 

Oświetlenie główne

W unitach OMS stosujemy kilka typów lamp zabiegowych, tak aby spełnić wszelkie wymagania lekarza. Szczególnie polecana jest lampa Alya, która oferuje najwyższą moc światła i unikalną regulację w trzech płaszczyznach. Więcej o lampach można znaleźć w dziale: Akcesoria/Lampy główne.

 

Fotel pacjenta MOON

Konstrukcja i kształt fotela umożliwiają doskonałe podejście lekarza i asysty do pacjenta. Nie ma przy tym znaczenia czy pacjent przyjmowany jest na leżąco czy na siedząco. Komfort pacjentowi zapewnia "żelowa" tapicerka i bardzo dobre wyprofilowanie zarówno siedziska jak i oparcia. Dodatkowymi czynnikami poprawiającym komfort pacjenta są kompensacyjne ruchy oparcia i podłokietników, tak aby pacjent nie musiał się poprawiać przy ruchach oparcia.

Fotel wyposażony został w pięć programów pracy - "pozycja 0", płukakanie ust z automatycznym powrotem do ostatniej pozycji pracy i trzy dowolnie programowane pozycje. Programy uruchamiane są przyciskami umieszczonymi na stoliu lekarza lub asysty.

Oparcie posiada dwa hamulce bezpieczeństwa zapobiegające przypadkowemu najechaniu na przeszkody w tym specjalny bezdotykowy hamulec działający przy zbliżeniu do nóg lekarza bądź asysty.

Wygodny dwu-przegubowy zagłówek doskonale spełnia swoje zadanie zarówno w leczeniu zachowawczym jak i chirurgi lub pracach protetycznych. Umożliwia on przyjmowanie na fotelu pacjentów o róznym wzroście w tym dzieci, a dodatkowo umożliwia podparcie głowy pacjenta niepełnosprawnego siedzącego na wózku inwalidzkim z tyłu fotela.

Dla zapewnienia wygodnej pracy większemu zespołowi zabiegowemu fotel ma możliwość obrotu w stosunku do kolumny o - 200 +200. Realizowane jest to za pomocą jednego przycisku na stoliku lekarza.

Fotel stomatologiczny MOON może występować w wersji SWAN w której siedzisko składa się w formie krzesła. Jest to szczególnie wskazane przy zabiegach protetycznych, ocenie zgryzu w ortodoncji czy doborze koloru.

 

Sterownik nożny

Pedał sterujący zapewnia wygodne sterowanie pracą narzędzi lekarza i ruchami fotela. Dzięki wielofunkcyjnej dźwigni można regulować płynnie prędkość obrotową mikrosilnika i moc skalera, włączać i wyłączać spray w końcówkach bez przerywania pracy, a przy nie pracującym narzędziu uruchamiać funkcję dmuchawki (chip blower). Można nią również zablokować ruchy fotela gdy nie pracuje żadne narzędzie. Dzieki dwóm niewielkim dźwigniom umieszczonym po bokach sterownika można sterować ruchami siedziska i oparcia.

Mimo tylu dostępnych funkcji sterownik zachował kompaktowe rozmiary i dużą mobilność.

Pliki do pobrania:
    Marcin Cacała M-DENT © :: biuro@mdent-sosnowiec.pl :: +48 514 319 677